Kilpailukalenteri/tulokset kausi 2017-2018

Kilpailukalenteri 2017-2018


                                                       Syksy 2017

AjankohtaKilpailujärjestävä seura/ paikkakuntaSarjat / RTL-luistelijatTulokset
22-24.9.2017

Aktia Trophy (IC)

 

EVT / Vantaa

 

Novice B /Roosa 10/23

 

 

Novice Advanced / Elli Koukkari 35/36

 

 

 

Junior B/   Seela 8/17

 

Novice B Results.pdf

Novice B Scores.pdf

 

AdvancedNoviceGirls_SP_Result.pdf

AdvancedNoviceGirls_SP_Scores.pdf

AdvancedNoviceGirls_FS_Result.pdf

AdvancedNoviceGirls_FS_Scores.pdf

 

JuniorB_Ladies_SP_Result.pdf

JuniorB_Ladies_SP_Scores.pdf

JuniorB_Ladies_FS_Result.pdf

JuniorB_Ladies_FS_Scores.pdf

29.9.-1.10.2017

 

HTL CUPHTL / Hämeenlinna

Springs C / Meri-Tuuli 9/20

Springs B / Emilia 9/27

 

Chicks 2010/ Kiki 5/9

Chicks 2009/ Suvi 13/19

 

Junior B / Elli Kaila 3/13

Springs-C.pdf

 

Springs-B-2006-ja-2007.pdf

 

Chicks-2010-ja-nuoremmat.pdf

 

Chicks-2009.pdf

 

Junior-B-SP.pdf

Junior-B-judges-scores-SP.pdf

Junior-B-final-results.pdf

Junior-B-FS-judges-scores.pdf

5-8.10.2017FINLANDIA TROPHY   
21-22.10.2017Seniorit ja Juniorit 1. valintakilpailuKeLS / Kerava

Juniorit/ Elli Kaila 16/29

Juniorit / Seela 6/29

III-lohko_KansallisetJuniorittytt_SP_Result.pdf

III-lohko_KansallisetJuniorityy_SP_Judges_Scores.pdf

III-lohko_Tulokset.pdf

III-lohko_FS_Scores.pdf

III-lohko_FS_ResultForSegmentDetails.pdf

28.10.2017Oma kutsukilpailuRTL / Riihimäki

Aluenoviisit / Siiri 3/19

Aluejuniorit / Pinja 3/11

Minit 2008 / Kerttu J. 24/31 Kerttu L. 28/31 Wiola 30/31

Tintit 2010 ja myöhemmin / Kiki 3/11, Kirsten, Nea

Tintit 2009 / Suvi 3/17

Aluesilmut / Caitriona 1/20,    Meri-Tuuli 7/20

B-silmut / Emilia 11/26

Taitajat, ei Axel / Kätlin 6/18, Diane 14/18

Aluenoviisit_tulos.pdf

 

Aluejuniorit.pdf

 

Minit_2008.pdf

 

Tintit 2010 ja nuoremmat.pdf

 

Tintit 2009.pdf

 

aluesilmut_tytöt_korjattu.pdf

 

B-silmut_tytöt.pdf

 

Taitajat ei axel.pdf

28-29.10.2017SM-noviisit 1. valintakilpailuEsJt/ EspooSM-noviisit / Elli Koukkari FNR

SM-noviisittyttLohko2_SP_Scores.pdf

SM-noviisittyttLohko2_Result.pdf

3-5.11.2017Promo CupSalPa / Salo

Noviisit / Roosa 10/30

 

Aluejuniorit / Pinja 6/12

Novice_B_FS_Result.pdf

NoviceB_FS_Scores.pdf

 

Tulokset_aluejuniorit.pdf

5.11.2017Hämeen alueen syyskilpailu tinteille, mineille ja taitajilleUpTL/ Ylöjärvi

Tintit 2011 ja nuoremmat / Kirsten 3/15

Tintit 2010 / Kiki 1/21, Nea

Tintit 2009 / Suvi

 

Minit 2008 / Kerttu J. 14/19 Kerttu L. 15/19 Wiola 16/19

 

Taitajat, ei Axel / Kätlin 14/15

Tintit 2011 ja nuoremmat.pdf

 

Tintit synt. 2010.pdf

 

Tintit synt. 2009.pdf

 

Minit synt. 2008.pdf

 

 

Taitajat 2006 ja vanhemmat.pdf

 

12.11.2017

Hämeen alueen syyskilpailu silmuille ja aluesarjoilleHeiTa / Heinola

B-silmut / Emilia 12/25

Aluesilmut / Meri-Tuuli 2/10, Caitriona 9/10

Aluenoviisit / Siiri 1/4

Aluejuniorit / Pinja 2/11

Tulokset_B_SILMUT.pdf

 

Tulokset_ALUESILMUT.pdf

 

Tulokset_ALUENOVIISIT.pdf

 

Tulokset_ALUEJUNIORIT.pdf

18.11.2017Kutsukilpailut HyvinkääHyTL / Hyvinkää

Tintit / Kirsten erityismaininta: Reipas ja iloinen esitys, Suvi perut.

Minit / Kerttu J. 21/23

B-silmut / Emilia 11/29 erityismaininta: Upeat liu´ut

Aluesilmut / Caitriona 12/17    Meri-Tuuli 8/17

Taitajat, ei Axel / Kätlin 6/12

 

Tintit.pdf

 

 

Minit.pdf

 

Silmut_B.pdf

 

Aluesilmut.pdf

 

Taitajat_ei_Axel_2005_vanh.pdf

2.12.2017Noviisit 1. valintakilpailuKKJT / KouvolaNoviisit / Roosa 13/44

NOV1VK_Noviisit_FS_Result.pdf

NOV1VK_Noviisit_FS_Scores.pdf

24-26.11.2017Santa Claus (IC)Varala / Tampere

Novice B/ Roosa 11/28

 

 

Junior B / Seela 5/19, Elli Kaila perut.

 

 

Novice A / Elli Koukkari 13/14

 

 

 

Novice C / Siiri 3/15

 

Junior C / Pinja 4/6

 

Taitajat no Axel/ Diane 6/11

 

Cubs / Kerttu Lehtonen 18/20    Wiola 17/20

 

Chicks/ Kiki 2/13   Nea perut.

 

NoviceB2004Girls_FS_Result.pdf

NoviceB2004Girls_FS_Scores.pdf

 

JuniorBLadies_FS_Result.pdf

JuniorBLadies_FS_Scores.pdf

 

NovicesAGirls_SP_Result.pdf

NovicesAGirls_SP_Scores.pdf

NovicesAGirls_FS_Result.pdf

NovicesAGirls_FS_Scores.pdf

NovicesAGirls_FinalResult.pdf

 

Santa Claus 2017 Novice C.pdf

 

Santa Claus 2017 Junior C.pdf

 

Santa Claus 2017 Taitajat Born 2006 or earlier.pdf

 

 

Santa Claus 2017 CUBS 2008.pdf

 

 

Santa Claus 2017 CHICKS 2010 or later.pdf

 

 

 

 

 Kevät 2018  
5-7.1.2018Crystal Cup (IC)ML/ Mikkeli

Junior B /          Seela 12/28            Elli Kaila perut.

 

 

 

Novice B / Roosa 5/35

 

Chicks / Kiki 14/30

Cubs / Wiola 30/33, Kerttu L 28/33

Springs B / Emilia 7/14 Erityismaininta: Happily interpreted music

Springs C /  Caitriona  11/18   Meri-Tuuli 7/18

 

Novice C / Siiri 4/13

Junior C / Pinja 3/6

JuniorBladies_SP_Result.pdf

JuniorBladies_SP_Scores.pdf

JuniorBladies_FS_Result.pdf

JuniorBladies_FS_Scores.pdf

 

NoviceBgirls_FS_Result.pdf

NoviceBgirls_FS_Scores.pdf

 

Chicks+Girls+2010+-.pdf

Cubs+Girls+2008.pdf

 

Springs+B+Girls+2006.pdf

 

 

Springs+C+Girls.pdf

 

Novice+C+Girls.pdf

Junior+C.pdf

13-14.1.2018SM-noviisit 2. valintakilpailuLTL / Lahti

 

SM-noviisit /         Elli Koukkari NQ

 

SMNOV2VK_Lohko2_SP_ResultForSegment.pdf

SMNOV2VK_Lohko2_SP_Scores.pdf

SMNOV2VK_Lohko2_FS_Result.pdf

20-21.1.2018Hyvinkää TrophyHyTL/ Hyvinkää

Junior B / Seela 2/18

 

 

Cubs /              Kerttu J. 18/18

Pre-Chicks/         Kiki 3/24               Nea Erityismaininta: Joyful performance

JuniorBLadies_FS_Result.pdf

JuniorBLadies_FS_Scores.pdf

 

Cubs_Girls_born_2008.pdf

 

Pre-Chicks.pdf

20.1.2018

Hämeen alueen kevätkilpailu silmuille ja aluesarjoille

TapTL/ Tampere

B-silmut /        Emilia 23/23

Aluejuniorit /     Pinja 6/14

Aluenoviisit /      Siiri 4/7

Aluesilmut /      Meri-Tuuli 2/16 Caitriona 12/16

B_silmut.pdf

 

Aluejuniorit_tulokset.pdf

 

Aluenoviisit_tulokset.pdf

 

Aluesilmut_tulokset.pdf

27-28.1.2018Seniorit ja juniorit 2 vk.OLK/ Oulu

Juniorit / Elli Kaila Withdrawn

K-Jun2vk_Kansallisetjunioritlohko3_FS_Result.pdf
3.2.2018ISU-kutsukilpailutHTL / Hämeenlinna

Noviisit / Pinja 25/28 Roosa Withdrawn

 

 

Juniorit / Seela 7/19

Noviisit_FS_Result.pdf

Noviisit_FS_Scores.pdf

 

Juniorit_SP_Result.pdf

Juniorit_SP_Scores.pdf

4.2.2018Tintit, minit ja Taitajat kevätkilpailuHTL / Hämeenlinna

Tintit 2009/ Suvi

Tintit 2010 / Kiki 2/17, Nea

Tintit 2011 ja nuoremmat / Kirsten Erityismaininta: Iloinen esitys

Minit / Kerttu J.10/16 Wiola 12/16, Kerttu L. 9/16

Taitajat, ei axel / Kätlin 8/11

TULOKSETTINTIT2009.pdf

TULOKSETTINTIT2010.pdf

 

TULOKSETTINTIT2011JANUOR.pdf

 

 

TULOKSETMINIT2008.pdf

 

TULOKSETEIAXEL06JANUOR.pdf

17.2.2018Noviisit 2. vkHSK / HelsinkiNoviisit / Pinja 35/40, Roosa 12/40

YL Noviisien Lohko 1 2_Result.pdf

Noviisitytt_FS_Scores.pdf

17.2.2018Kutsukilpailut TampereKooVee / Tampere

SM Noviisit / Elli Koukkari 14/14

 

Minit / Wiola 20/24, Kerttu L. 17/24, Kerttu J. 22/24 Erityismaininta: Esityksestä välittyy luistelun ilo

SM-Noviisittytt_FS_Result.pdf

SM-Noviisittytt_FS_Scores.pdf

 

Tulokset_Minit_17.2.2018.pdf

23.2.2018Mary Cohr SkateTTK / VantaaB-silmut /Emilia 7/14 
24-25.2.2018Seniorit ja Juniorit LK ja jun HFRTL / RiihimäkiJuniorit/Hopeafinaali/ Seela 4/15

tulokset_hopeafinaali.pdf

ResultForSegmentDetails_hopeafinaali.pdf

judgesscores_hopeafinaali.pdf

3-4.3.2018
 Aluemestaruuskilpailut ISU-sarjoille
HeiTa / Heinola

Noviisit / Pinja perut.

 

SM-noviisit / Elli Koukkari 11/12

 

 

 

 

Juniorit / Seela 1/11

 

 

SM-Noviisit_SP_Result_Korjattu.pdf

SM-Noviisit_SP_Scores_Korjattu.pdf

SM-Noviisit_FS_Result.pdf

SM-Noviisit_FS_Scores.pdf

 

Juniorit_SP_Result.pdf

Juniorit_SP_Scores.pdf

Juniorit_FS_Result.pdf

Juniorit_FS_Scores.pdf

4.3.2018Aluefinaalit B-silmuille ja aluesarjoilleHeiTa / Heinola

Aluenoviisit / Siiri 2/5

Aluesilmut / Meri-Tuuli 3/10

Tulokset_Aludenoviisit.pdf

 

Tulokset_Aluesilmut.pdf

17-18.3.2018Easter Skate (IC)RTL / Riihimäki

Junior B / Seela 1/14

Novice A / Elli Koukkari 13/15

Novice B / Pinja 11/25

Novice C / Siiri 2/13

Springs B / Emilia 12/29

Springs C / Caitriona 14/20, Meri-Tuuli 12/20 Erityismaininta: Good combo spin

Starlets 2002-2005/ Kätlin 6/21

Cubs 2008 /     Kerttu J. 20/31    Kerttu L. 25/31    Wiola 28/31

Chicks 2009 / Suvi

Chicks 2010 /      Kiki 3/21, Nea 5/21

Chicks 2011 or later/ Kirsten 5/13

 
6.-8.4.2018Skate Copenhagen 2018HSK, Hvidore Skating Club, TanskaNovice / Elli Koukkari 12/38Results