Kilpailukalenteri/tulokset 2023-2024

 

Syksy 2023

AjankohtaKilpailu

Järjestävä seura/
paikkakunta

Sarjat / RTL-luistelijatTulokset
29.9.-1.10.2023AloituskilpailuML/ MikkeliSeniorit / Elli 12./15

Seniorit_SP_Scores 

Seniorit_FS_Scores Seniorit_Result

6.-8.10.2023Finlandia TrophyEspoo  
14.-15.10.2023RTL-juhlakilpailuRTL/ Riihimäki

Seniorit / Elli 4./5

 

Noviisit (R1) / Martta 11./29, Kiki 22./29, Nea L Peruttu

A-silmut / Nea K 14./37

Seniorit_SP_Scores Seniorit_FS_Scores Seniorit_Result

Noviisit_FS_Scores Noviisit_Result

A-Silmut_FS_Scores Asilmut_Result

4.-5.11.2023LohkokilpailuHeiTa/ Heinola

Seniorit / Elli 6./10

 

Noviisit / Kiki 4./37, Martta 16./37, Nea L 22./37

Seniorit_Result Seniorit_SP_Scores Seniorit_FS_Scores

Noviisit_Result Noviisit_FS_Scores

4.-5.11.2023TähtikilpailutKeuPa/ Keuruu

Tähtijuniorit / Kerttu L 5./13

Tähtinoviisit / Kerttu J 3./7

Taitajat ei axel / Jasmin 2./8, Hilma Perut.

B-silmut / Sonja 6./13

Tähtisilmut / Helmi 3./8

Tintit / Iina 1./24, Emma 

Adults Artistic Bronze/ Kati 1./2, Helena 2./2

Adults Artistic Silver / Tiina 1./1

Tähtijuniorit

 

Tähtinoviisit

Taitajat_ei_axel

 

B-silmut

Tähtisilmut

Tintit

Adults_Artistic_Bronze

 

Adults_Artistic_Silver

11.11.2023TähtikilpailutVarala/ Tampere

Tähtijuniorit / Kerttu L 1./15

Taitajat ei axel / Hilma 1./12, Jasmin 6./12 Erityismaininta: Hyvä eläytyminen

Tähtisilmut / Helmi 3./8, Layla 6./8 Erityismaininta: Lennokas axel

Tähtijuniorit

 

Taitajat_ei_axel

 

 

Tähtisilmut

12.11.2023IsänpäiväpiruetitTapTl/ Tampere

B-silmut / Sonja 24./28

Tintit / Emma, Pihla

B-silmut

Tintit

17.-19.11.2023ISU GPEspoo  
24.-26.11.2023OP-Lounaismaa CupSalPa/ Salo

Noviisit / Kiki 13./33, Martta 14./33, Nea L 26./33

A-silmut / Nea K 9./28

Noviisit_Result Noviisit_FS_Scores

A-silmut_Result Asilmut_FS_Scores

26.11.2023Hyvinkää SkateHyTL / HyvinkääSeniorit / Elli 4./6Seniorit_Result Seniorit_SP_Scores
1.-3.12.2023Santa Claus TähdetVarala / Tampere

Tintit, ryhmä 4 / Iina 1./14, Emma Erityismaininta: Hieno nosturiliuku, Pihla

B-silmut, ryhmä 2 / Sonja 11./14

Tintit

 

 

B-silmut

6.12.2023TähtikilpailutJyTLS / Jyväskylä

Tähtijuniorit / Kerttu L 3./13

Tähtisilmut / Layla 5./5

Taitajat ei axel / Jasmin 3./15

Aikuiset FS Bronze / Aleksandra 1./2, Marika 2./2

Aikuiset Artistic Silver / Tiina 1./1

Aikuiset Artistic Bronze / Helena 1./1

Tähtijuniorit

Tähtisilmut

 

Taitajat_ei_axel

 

Aikuiset_FS_Bronze

 

Aikuiset_Artistic_Silver

Aikuiset Artistic_Bronze

9.-10.12.2023Kutsukulpailu LT+VTL / Lohja

Noviisit / Kiki 4./15, Martta 5./15

A-silmut / Nea K 2./10

Noviisit_Result Noviisit_FS_Scores

A-silmut_Result Asilmut_FS_Scores


 

 

Kevät 2024

AjankohtaKilpailu

Järjestävä seura/
paikkakunta

Sarjat / RTL-luistelijatTulokset
10.-14.1.2024ISU EMKaunas, Liettua  
18.-21.1.2024Gliss Open 2024Tallinna

Young 09/10 / Hilma 6./10

Adults Free Bronze II / Tiina 1./3

Adults Artistic II / Kati 3./4, Tiina 4./4

Adults III-IV / Helena 4./5

Young_09/10_Result Young_09/10_Scores

FS_Bronze_Result FS_Bronze_Scores

Artistic_II_Result Artistic_II_Scores

Artistic_III/IV_Result Artistic_III/IV_Scores

20.-21.1.2024LohkokilpailuRTL/ Riihimäki

Seniorit / Elli 6./10

 

Noviisit / Kiki 4./33, Martta 5./33, Nea L 12./33

Seniorit_Result Seniorit_SP_Scores Seniorit_FS_Scores

Noviisit_Result Noviisit_FS_Scores

27.-28.1.2024Keskisuomen tähdetKoovee/ Tampere

Tähtijuniorit / Kerttu L 2./16, Wiola 8./16

Tähtinoviisit / Kerttu J 1./4

B-silmut vanhemmat / Sonja 9./16 Erityismaininta: Lennokkaat hypyt

Tähtisilmut / Layla Peruttu

Taitajat ei axel vanhemmat / Hilma 1./11, Jasmin 4./11

Taitajat ei axel nuoremmat / Milana 11./11

Minit vanhemmat / Iina 2./11

Tintit Vanhemmat / Emma Erityism. Upeat liukuasennot, Pihla

Aikuiset FS Bronze / Aleksandra 1./2, Marika 2./2

Aikuiset Artistic Bronze / Helena 1./2, Kati 2./2

Tähtijuniorit

 

Tähtinoviisit

B-silmut

 

 

Taitajat_ei_axel_vanh

 

Taitajat_ei_axel_nuor

Minit

 

Tintit

 

Aikuiset_FS_Bronze

 

Artistic_Bronze

 

27.-28.1.2024Hamina CupHaTaL/ Hamina

A-silmut vanhemmat / Nea K 1./22

A-silmut_Result Asilmut_Scores

3.2.2024TähtikilpailutRTL/ Riihimäki

Tähtijuniorit (ISU) / Wiola 3./14, Kerttu L 6./14 

B-silmut (ISU) / Sonja 22./30

Taitajat ei axel vanhemmat / Hilma 1./7, Jasmin 2./7, Vuokko 5./7

Taitajat ei axel nuoremmat / Milana Perut.

Tähtijuniorit_Result Tähtijuniorit_Scores

Bsilmut_Result Bsilmut_Scores

Taitajat_ei_axel_Vanh

3.-4.2.2024

Seurakilpailu

HyTL/ HyvinkääSeniorit / Elli 9./12Seniorit_Result Seniorit_SP_Scores Seniorit_FS_Scores
4.2.2024TähtikilpailutHTL/ Hämeenlinna

Tähtinoviisit / Kerttu J 1./4

Tähtisilmut / Helmi 2./6, Layla 6./6

Minit 2014 / Mercedes 10./14

Minit nuoremmat / Iina 1./13

Tintit 2015 / Emma, Pihla

Tintit 2016 / Janica

Tähtinoviisit

Tähtisilmut

 

Minit_2014

 

Minit_nuoremmat

Tintit 2015

Tintit 2016

17.-18.2.2024SCT seurakilpailuSCT/ Turku

Seniorit / Elli Perut.

Noviisit / Martta 4./23, Kiki 12./23

A-silmut / Nea K 4./23

 

Noviisit_FS_Scores

 

A-silmut_FS_Scores

1.-3.3.2024Silta CupHeiTa/ Heinola

Seniorit / Elli

Tähtijuniorit / Kerttu L, Wiola

Noviisit / Kiki, Martta, Nea L

B-silmut / Sonja

Tähtinoviisit / Kerttu J

Tähtisilmut / Helmi, Layla

 

 
16.3.2024Tähtiystävät kutsukilpailuHeiTa/ Heinola  
18.-24.3.2023ISU MMMotreal, Kanada  
23.-24.3.2024A-silmut ja noviisit KF & HFTampere  
5.-7.4.2024Easter SkateRTL/ Riihimäki